Titel | Like Attracts Like |
Agentur | Team One |
Kampagne | Lexus Electrified |
Werbende | Lexus |
Marke | Lexus |
Posted | Januar 2023 |
Geschäftsbereich | Kraftfahrzeuge |
Medientyp | Fernsehen |
Länge | |
Group Creative Director | Amanda Abrams |
Management Director, Strategy | Cliff Adams |
Etatdirektor | Ben Allison |
Creative Director | Adam Bright |
Director Strategy | Trang Fieman |
Senior Producer | Amy Gershwin |
Chief Creative Officer | Chris Graves |
Photographer/Content Creator | Matt Hartz |
Stellvertretender Creative Director | Emma Kolb |
Chief Executive Officer (CEO) | Julie Michael |
Director Business Affairs | David Peake |
Product Insight Specialist | Mark Savage |
Programmanager | Laura Schluckebier. |
Senior Product Insights Manager | Vincent Scott |
Account Supervisor | Morgan Turturici |
Director Content Production | Sam Walsh |
Senior Product Insights Manager | Paul Watson |
Produktionsfirma | Pulse Films |
Regisseur | Réalité |
Geschäftsführer | Charlotte Woodhead |
Executive Producer, Pulse Films | Davud Karbassioun |
Head of Production, Pulse Films | Clark Farrell |
Produzent | Jenni Haberstock |
Direktor Fotografie | Chris Ripley |
Direktor Fotografie | Jared Fadel |
Produktionsdesigner | Nathan Parker |
Music Supervisor | Neil Cleary |
Produktionsfirma | Solent Film |
Solent Film Managing Director | Alex Momchev |
Solent Film Managing Partner | Magdalena Staneva |
Solent Film Service Producer | Adriana Yurukova |
Solent Film Assistant Producer | Petra Trendafilova |
Redaktionsbüro | Exile Editorial |
Cutter | Carlos Font Clos |
Executive Producer | Jennifer Locke |
Head of Production | Michael Miller |
Assistenzredakteur | Nicole Lefteau |
Post-Produktion | Kristina Thoegersen |
Produzent | Chris Meadows |
VFX/Finishing | Framestore |
VFX Shoot Supervisor, LA | David Sudd |
VFX Shoot Supervisor, Bulgaria | Rodolfo Pereira |
Creative Director | Aron Hjartarson |
Head of CG | Christian Nielsen |
CG Supervisor | Brian Creasey |
Animation CG | Marco Marenghi |
Concept Artist CG | Craig Stouffer |
FX CG | Cosku Odemir |
Generalist CG | Marcos de Barros |
Layout CG | Rebecca Teichner |
Layout CG | Sean Dollins |
Layout CG | Lighting CG |
Lookdev CG | Soren Barton |
Modeling CG | Marco Amador |
Modeling CG | Wenjie Wu |
Head of 2D | Woei Lee |
Compositing Supervisor | Timothy Crabtree |
Flame Lead | Carlos Adarraga Gomez |
Nuke | Robert Williams |
Nuke | Brendan Smith |
Outsource Paint/Roto | VFX Pick |
Head of Production | Carla Attanasio |
Executive Producer | Pete King |
Senior VFX Producer | Daniel Beldy |
VFX Production Coordinator | Chloe Edwards |
Kolorierung | Company 3 |
Senior Colorist | Dave Hussey |
Assistant Colorist | James Harmon |
Senior Producer | Mario Castro |
SVP Advertising | Ashley McKim |
Graphic Carousel | PXP |
Director, Multimedia | Bryan Cook |
Executive Producer | Veronica Santana |
Creative Director, Motion Design | Tom ONeill |
Music and Sound Design | Squeak E. Clean Studios |
Executive Creative Director | Rob Barbato |
Executive Creative Producer | Michael Gross |
Senior Producer | Max Taylor |
Senior Engineer/Sound Designer | Drew Fischer |
Zeichner | Nick Connors |
Aufnahmestudio | Margarita Mix |
Executive Producer | Whitney Morris |
Operations Manager | Brian Frank |
Mixer | Bob Gremore |
Mixer | Bruce Bueckert |
Assistant | Mike Murzyn |
Assistant | Sean Melia |